Deníky a vzpomínky vojáků 1. díl Bitva u Slivice a záhada u Slivice

Deníky a vzpomínky vojáků 1. díl Bitva u Slivice a záhada u Slivice

 

V prvním díle se podívame na bitvu u Slivice co prožívali vojaci v posledni bitvě 2 světové války uslyšíte vzpomínky seržanta karolova ,vzpomínky vojína Kulikova ,vzpomínky desátníka Jomkina výpověď vojína Kolečkova
výpověď jednoho z lékařů z bitvy u slivice
navíc záhada ktera vas zaujme co nato říkate

Bitva u Slivice byla poslední větší bitvou druhé světové války svedenou na českém území. 1945 došlo ke kapitulaci nacistického Německa. To však neznamenalo okamžité ukončení bojů. Některé německé jednotky pokračovaly dál v boji. Jedním z těch, co pokračovali v boji, byl i německý generál Carl von Pückler-Burghauss. Jeho jednotky se nacházely jihovýchodně od Příbrami v oblasti Slivice–Milín–Čimelice, tedy na východ od demarkační čáry. To znamená, že měly padnout do sovětského zajetí. Puckler-Burghauss se přesto pokoušel dostat do amerického zajetí, Američané jej však odmítli. Němci se zde poté opevnili a začali se dopouštět zločinů na místním obyvatelstvu. Výsledkem byly boje se sovětskými partyzány a členy hnutí odporu, které vedl sovětský kapitán Olesenskij. Došlo i ke střetu s předsunutými americkými jednotkami. Do těchto bojů se brzy zapojili i vojáci Rudé armády. Němci byli poraženi až úderem sovětských vojsk z 11. května. Pückler-Burghauss 12. května podepsal kapitulaci a brzy poté se zastřelil.
V roce 1970 byl v Slivici postaven pomník bitvy a od roku 2001 muzeum v Příbrami, armáda České republiky a české kluby vojenské historie každoročně pořádají rekonstrukci bitvy.

G_J_Rasputin
https://www.facebook.com/G.J.Rasputin/