Soutěže v kybernetickém sportu ve hrách War Thunger a World of Warships

Soutěže v kybernetickém sportu ve hrách War Thunger a World of Warships

V současné době jsou soutěže v kybernetických sportech stále populárnější. Kybernetičtí sportovci mezi sebou soutěží v dovednostech a schopnosti vymýšlet vlastní strategie. Dnes jsou v České republice, stejně jako v mnoha dalších zemích, nejoblíbenějšími hrami War Thunger a World of Warships. Bitevní loď, stejně jako hra s tanky, má své vlastní charakteristiky a pravidla pro turnaje a bitvy. Obě hřiště nabízejí bonus za registraci a dávají pocit maximální reality.

Zvláštnosti držení a sázení

Obě hry se týkají boje. Zahrnují boj a používání těžké, moderní námořní a pozemní techniky. Moderní grafika počítačových her umožňuje hráčům používat nejnovější modely lodí a tanků, aby byly co nejrealističtější.

Válečný hromotluk

Jedná se o masivně multiplayerovou střílečku s prvky strategie. Je vytvořen v akčním žánru. Hra existuje od roku 2012 a byla již několikrát revidována. Hráčům je při registraci nabídnut kajot bonus. Chcete-li se stát účastníkem turnaje, musíte se zaregistrovat na herním portálu v sekci turnajů. Mohou mít několik formátů. Po registraci je vhodné prostudovat pravidla a zvláštnosti jejich držení. Po registraci hráč získá veškeré informace o daném turnaji: kromě formátu jsou v podmínkách uvedeny přesné časy konání a také druhy dostupných technik. Pokud si hráč vybere turnaj, o který má zájem, otevře se tabulka s podrobnými informacemi o něm.

Za účast v turnajích získávají hráči body, které tvoří jejich rating. To ovlivní účast na dalších turnajích. Všichni hráči jsou rozděleni do tří velkých divizí podle dosaženého hodnocení. Pokud se hodnocení zvýší nebo sníží, hráč postoupí do další divize. Tento systém umožňuje hrát jak zkušeným hráčům, tak začátečníkům. Každý turnaj se koná jednou týdně. Jeden turnaj trvá celkem tři měsíce. Na konci každé divize se určí vítězové a nejlepší hráči. Získají maximální počet bodů. Nově registrovaní hráči, kteří hrají poprvé, získají uvítací bonus 1000 bodů. V rámci obecných pravidel mohou hrát na stejné úrovni jako ostatní. Na konci bitvy buď zůstanou ve své divizi, nebo se přesunou do jiné.

Svět válečných lodí

Hra pro více hráčů. Hraje se v režimu reálného času. Existuje od roku 2012. Předpokládá účast v arkádových námořních bitvách, které se odehrávají během druhé světové války. Na turnaje je také možné se předem registrovat. K dispozici je tabulka turnajů a každá turnajová karta s podrobným popisem turnaje. Za 10-20 minut obdrží každý hráč, který se zaregistroval do turnaje, další pozvánku do bitvy. Všichni účastníci jsou rozděleni do čet.

Po obdržení pozvánky získá každý účastník přístup do turnajové místnosti. Tam může uzavírat sázky. Současně má každý člen čety právo určit se do hlavního týmu i v případě nepřítomnosti kapitána. V turnajové místnosti se neustále zobrazují následující informace: výše sázek, název turnaje, čas jeho konání, názvy čet a jejich bodů, mapa bitev, pravidla a vlastnosti bitev.

Hráči mají přístup k informacím o čase před začátkem bitvy, o době jejího trvání a o době před jejím koncem. Na konci bitvy je určen počet bodů, které každý účastník získá v závislosti na úspěšnosti a účinnosti své osobní strategie. Poté se sečtou body získané v jednotlivých turnajích a každý hráč se umístí v celkovém pořadí. Čím vyšší umístění, tím větší šance na vítězství v dalších turnajích. Hráči, kteří se opakovaně účastní turnajů, mohou vyvinout nejvíce vítěznou strategii, která jim umožní získat velký počet bodů.

Za zmínku stojí, že obecné pořadí a princip účasti v turnajích obou těchto her je totožný. Úkolem hráče zapojeného do námořní i tankové bitvy - předvést maximum a nasbírat co nejvíce bodů. To mu zaručuje vysoké umístění v žebříčku, a tudíž i šanci na výhru a velkou výhru. Během hry mohou účastníci měnit techniku, taktiku, bojovat, spojovat se s ostatními účastníky.